Bieg Kopca Krakusa

W środę 10 października 2018 uczniowie XLIII LO wzięli udział w biegu Kopca Krakusa dla uczczenia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Trasa biegu zaczynała się przy szkole podstawowej nr 29 i tu też miała swój koniec. Zawodnicy biegli wyznaczoną trasą w okół kopca Krakusa. Dystans do pokonania wynosił ok 2,5 km.

Pierwsze wystartowały dziewczęta, które na mecie stawiły się z imponującym czasem. Nasze zawodniczki biegły w składzie: Maja Dyga, Paulina Pławińska, Aleksandra Gałaś oraz Gabriela Cichoń.

Męska część reprezentacji również pokazała klasę – na mecie jako pierwszy stawił się Michał Mucha tuż za nim Arkadiusz Jurek, a kolejno Dymitr Krawczuk i Michał Kękuś.

Rywalizacja była od początku do końca bardzo zacięta, dzięki czemu nasze liceum zajęło na podium pierwsze miejsce, a Michał Mucha otrzymał indywidualną nagrodę za najlepszy czas. Dziękujemy rywalom za walkę fair play, a naszym uczniom gratulujemy zwycięstwa.