Wycieczki po Krakowie

Chociaż wakacje tuż , tuż, niektórzy uczniowie ciągle jeszcze aktywnie uczestniczą w szkolnych wydarzeniach. Dziś mieli okazję zobaczyć polichromię i witraże Wyspiańskiego w kościele franciszkańskim oraz obrazy słynnych polskich malarzy w Sukiennicach.

Areszt śledczy

Lekcja prawa i historii. Klasa IIID w Areszcie Śledczym przy Montelupich Klasa IIID wzięła udział w wyjątkowej wycieczce dydaktyczno-edukacyjnej do Aresztu Śledczego w Krakowie. Ta wizyta była dla uczniów wymagającą, ale niezwykle cenną lekcją. Połączyła ona edukację prawną, historię oraz Czytaj więcej

Akademia filmowa🎬🎥🎞️

Akademia filmowa – niecodzienne spotkanie z kinematografią Na przestrzeni roku szkolnego 2025/2026 nasza klasa – 3C – miała okazję uczestniczyć w akademii filmowej zorganizowanej w kinie Kika. Przedstawione nam zostało pięć dłuższych oraz kilka krótszych produkcji z całego spektrum historii Czytaj więcej

Dogadajmy się!

10 czerwca 2026 roku miałam przyjemność uczestniczyć wraz z innymi przedstawicielami XLIII Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie w spotkaniu poświęconym organizacji pracy samorządowej i budowaniu skutecznej współpracy w zespole. Wydarzenie zgromadziło liczną grupę uczniów zaangażowanych w życie szkoły, tworząc przestrzeń do Czytaj więcej

Zakopane🏔️

Zakopane –nie tylko oczami Witkacego (…) Spojrzeliśmy ku Tatrom. Płynęły morzem blasków i błękitów – czyste, jasne, kryształowe, srebrzyste, w śnieżnej, skrzącej się, niepokalanej bieli (…).Z przełęczy. Wrażenia i obrazy z Tatr Stanisław Witkiewicz W dniu 3 czerwca 2026 r. Czytaj więcej

Wycieczka klasy 1C🏔️🧭🗺️

W dniach 1–3 czerwca klasa 1c uczestniczyła w wycieczce integracyjnej do Owieczki. Był to czas pełen wspólnych aktywności, nowych doświadczeń oraz doskonałej zabawy w otoczeniu natury. Pierwszego dnia uczniowie wzięli udział w warsztatach edukacyjnych, podczas których piekli chleb oraz poznawali Czytaj więcej

Drodzy Czytelnicy „Strefy 43”!

Oddajemy w Wasze ręce kolejny numer naszej gazetki, która nieustannie rozwija się razem z całą społecznością liceum. „Strefa 43” pozostaje miejscem wymiany myśli, talentów i inspiracji — przestrzenią, w której każdy głos może zostać usłyszany. W tym wydaniu ponownie znajdziecie Czytaj więcej

Podsumowanie Dnia Otwartego

25 kwietnia 2026 roku w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty – wyjątkowe wydarzenie, które pozwoliło odwiedzającym lepiej poznać naszą społeczność, ofertę edukacyjną oraz atmosferę panującą na co dzień w murach szkoły. W trakcie tego dnia goście mieli okazję porozmawiać Czytaj więcej

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW👩‍🎓👨‍🎓

W dniu 24 kwietnia w naszym liceum odbyło się uroczyste pożegnanie absolwentów. Tradycją naszej szkoły jest wręczanie przez Panią Dyrektor wyróżnień i nagród dla wybranych absolwentów.  Najlepszą absolwentką została Anna Ciesielska, nagroda za stu procentową frekwencję trafiła do  Szymona Sadzikowskiego. Czytaj więcej

„WAJDA”

Klasa 1c i 1d odwiedziła Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie. Podczas wizyty pracownicy muzeum przedstawili uczniom historię Japonii, przybliżając jej kulturę i tradycje. Uczniowie wzięli również udział w warsztatach origami, podczas których mieli okazję samodzielnie tworzyć papierowe Czytaj więcej

Samorząd Uczniowski po godzinach☀️

Prezydium naszego Samorządu Uczniowskiego w dniu 27 marca, wzięło udział w warsztatach „Samorząd robi wiosnę ’26”. Podczas zajęć uczniowie mieli szansę poznać struktury samorządu, członków Młodzieżowej Rady Krakowa, Krakowską Rzecznik Uczniów i Dialogu Szkolnego panią Aleksandrę Twaróg, zastępcę dyrektora Wydziału Czytaj więcej

Ławka dialogu z Prezydentem Krakowa

W dniu 25 marca uczennice naszego liceum wzięły udział w „ławce dialogu” – spotkaniu zprezydentem Krakowa Aleksandrem Miszalskim. Spotkanie było okazją do zadania wielu ciekawychpytań dotyczących problemów miasta, jego mieszkańców a przede wszystkim młodzieży. Uczniowie iuczennice biorący udział w spotkaniu Czytaj więcej

Przegląd Artystyczny w naszej szkole – 20.03.2026 

20 marca 2026 roku w naszej szkole odbył się Przegląd Artystyczny, podczas którego uczniowie zaprezentowali swoje talenty artystyczne i sceniczne. Na scenie wystąpiły klasy:  1a – Lazy Song Bruno Marsa 1b – Master Chef 1c – The Beatles 1d – taniec Belgijka 3c – spektakl „W karczmie” 3d – występ Czytaj więcej