W koszykówkę też gramy

Koszykówka w 43 Liceum w Krakowie
Uczniowie naszego Liceum 6 lutego wzięli udział w zawodach koszykówki organizowanych przez Straż Miejską Kraków. Na parkiecie krakowskiego Klubu Sportowego KORONA zawodnicy LO 43 rywalizowali z innymi szkołami, drużyny były podzielone na dwie grupy.
I GRUPA II GRUPA
Kostka
LO 43
G 4
Z każdej grupy do walki o najwyższe miejsca awansowały dwie drużyny. Z grupy I wyszły z pierwszego miejsca Kostka,a drugiego SP 29. Z grupy II pierwsze miejsce LO 43, drugie G4. Tego dnia nasi uczniowie w składzie Bartosz Kapustka, Dawid Wysocki, Liliana Trznadel, Patrycja Plizga, Natalia Ślusarczyk, Krzysztof Kaczmarek, Jakub Gój, Szymon Rothkegel pokazali prawdziwy charakter, dzięki zaangażowaniu i walce o miejsce na parkiecie wygrali wszystkie mecze w fazie grupowej i zgarnęli komplet punktów.
LO 43  22:12  G4
LO 43  26:12  SP 27
LO 43  34:11  SP 111
Finały rozgrywek odbyły się tuż po feriach 26 lutego również na obiekcie KS Korona. Niestety tego dnia zabrakło nam w składzie doświadczonego zawodnika Bartka Kapustki, którego zatrzymała w domu choroba. Cały zespół dzielnie walczył o każdy punkt, jednak zabrakło nam szczęścia, a piłka zamiast wpadać do kosza krążyła po obręczy i wypadała z niej. Ulegliśmy 15:24 w starciu z SP 29, w walce o III miejsce również musieliśmy ustąpić G4. Zawody zakończyliśmy na IV miejscu. Bardzo dziękuję wszystkim naszym zawodnikom za wkład i zaangażowanie w każdej minucie meczu.
Koszykówka w 43 Liceum w Krakowie