Dzień Nauczyciela

Święto Edukacji Narodowej czyli Dzień Nauczyciela w XLIII LO

Dnia 12 października odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowana przez p. Iwonę Szymkowicz i p. Ewę Piekarską połączona ze ślubowaniem uczniów z klas pierwszych licealnych.

Przygotowania

Od samego rana aktorzy, chór i ekipa od nagłośnienia przygotowywali się do tego uroczystego wystąpienia. Przepiękna dekoracja z wiodącym napisem „Dziękujemy za najpiękniejszy dar – za wiedzę” zrealizowana przez p. Paulinę Warchał dopełniała całości.

Ślubowanie

Na początku przewodniczący klas pierwszych wraz ze swoimi kolegami i koleżankami  złożyli uroczyste ślubowanie. Pani wicedyrektor Bożena Kiszniewska składała życzenia dla nauczycieli i uczniów oraz wręczyła nagrody dyrektora.

Część artystyczna

Zgromadzeni nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie i rodzice zostali zaproszeni przez prowadzących akademię uczniów z klasy Ic Michała Kękusia i Dymitra Krawczuka na część artystyczną, na której pokazano humorystyczną klasyfikację nauczyciela: (nauczyciel pesymista: „I tak się tego nie nauczysz” albo nauczyciel filozof: „Wiem, że nic nie wiesz”). Potem Julia Zając z klasy Ib wyrecytowała tren: „Ma droga polonistko”.

Antoni Stacharski z klasy Ia żalił się na nieszczęsną anatomię. W tym skeczu Maciej Pańszczyk z klasy Ia odegrał bardzo realistyczną rolę pani profesor od biologii. Dowiedzieliśmy się, że aby bezpiecznie i efektywnie pracować, nauczyciel powinien być wyposażony w nauszniki, lusterko wsteczne, tubę, lornetkę, zestaw tabletek uspokajających oraz stalowe nerwy, miękkie serce, anielską cierpliwość i nade wszystko miły uśmiech 😊

Chór pod przewodnictwem p. Justyny Witek dał popis piosenek „Przez Ciebie”, „Umieć inaczej” oraz końcowy utwór „Mój nauczycielu”.

Na koniec

My uczniowie XLIII LO pragniemy wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły złożyć najserdeczniejsze życzenia,  zdrowia, zadowolenia z pracy i zadowolenia z nas, uczniów. Nie zaznawajcie kłopotów i trosk, bądźcie pogodni i uśmiechnięci. Niech się spełnią Wasze marzenia dotyczące życia osobistego i zawodowego.