Dzień Fizyki Medycznej

Studenci fizyki medycznej na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie zaprosili uczniów i studentów do wspólnych obchodów V Międzynarodowego Dnia Fizyki Medycznej.

Pod opieką p. Teresy Juszczyk i p. Pauliny Warchał do AGH wybrała się duża grupa naszych uczniów.

Międzynarodowy Dzień Fizyki Medycznej

Po uroczystym otwarciu uczestnicy mogli wysłuchać cyklu wykładów:

• „Kobieta – fizyk medyczny z perspektywy mężczyzny”.
  • „Dawki otrzymywane przez kobiety zatrudniane w narażeniu na promieniowanie jonizujące w Polsce”.
  • „Od radu do radioterapii protonowej – rola kobiet w fizyce medycznej oraz aspekty bezpieczeństwa podczas radioterapii”.

Uczestnicy mieli szansę poszerzyć swoją wiedzę o zagadnienia związane z ochroną radiologiczną kobiet – zarówno pacjentek, jak i pracowników.

Nie zabrakło także doświadczeń przygotowanych przez Studenckie Koło Naukowe KERMA.

Pierwsze miejsce dla naszej uczennicy

Na zakończenie obchodów zostały ogłoszone wyniki konkursu „Śladami Marii – wielkie następczynie w dziedzinie fizyki jądrowej” Uczennica naszej szkoły z klasy 3 c – Liliana Trznadel zdobyła w nim pierwsze miejsce! Jej komiks związany z następczyniami Marii Skłodowskiej-Curie okazał się najlepszy! Serdecznie gratulujemy.

Międzynarodowy Dzień Fizyki Medycznej AGH

Więcej zdjęć na naszym Facebook: facebook.com/43LOKrakow/posts/…