Ćwierćfinały XV Edycji Szkoły Debaty

Ćwierćfinały XV. Edycji Szkoły Debaty przeszły już do historii. Uczniowie klas trzecich mieli okazję przyglądać się tym pasjonującym potyczkom słownym.

Czy lekarzom wolno kłamać?

W poniedziałek, 22 stycznia 2018 r. uczestnicy debaty z V Liceum Ogólnokształcącego zwyciężyli  drużynę z VI LO obalając przy tym tezę, iż lekarze powinni mieć prawo okłamywać pacjentów, by wywoływać efekt placebo.

Czy wzrost ekonomiczny jest ważniejszy od praw obywatelskich?

Następnego dnia, zespół VIII PALO przekonał sędziów i publiczność, wygrywając tym samym z reprezentacją IIILO. Udało im się przekonać, że teza –  polityka państw azjatyckich, takich jak Japonia, stawiających na wzrost ekonomiczny, poziom i jakości życia obywateli, jest lepsza od polityki państw europejskich, dla których ważniejsze są prawa obywatelskie oraz prawa człowieka nad wspomniane wartości – jest nieprawdziwa.

Czy warto się wyróżniać

Kolejne retoryczne starcie na temat : Indywidualizm się nie opłaca –wygrali uczniowie IV LO, broniąc  tej tezy.

Czy turystyka utrudnia życie mieszkańcom?

Ostatnia debata dotyczyła bardzo bliskich nam wszystkim tematów, drużyny ILO i IILO dyskutowały nad tezą : Ruch turystyczny w Krakowie negatywnie wpływa na jakość życia jego mieszańców. Zwycięstwo przypadło zespołowi dwójki.

Wszystkim drużynom gratulujemy i z niecierpliwością oczekujemy półfinałów ! 😉